Leczenie COVID-19

   Poniżej przedstawiam spisany (oraz w wersji wideo) wywiad z doktorem Peterem McCullough’em dla fundacji Nowe Spectrum Grzegorza Płaczka, który miał miejsce 11 stycznia 2022 roku.

   Dr Peter McCullough jest internistą, kardiologiem i wykwalifikowanym epidemiologiem. Prowadzi akademicką praktykę lekarską w Dallas, w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych i połowę czasu poświęca na leczenie pacjentów i pracę w szpitalu, a drugą połowę, na zajmowanie się nauką, jako autor, wydawca i badacz. A ostatnio, przez ostatnie dwa lata, komentuje w mediach temat Covid-19, chcąc pomóc Stanom Zjednoczonym i krajom na całym świecie aby znaleźć odpowiedź na pandemię. W listopadzie 2020 w Senacie Stanów Zjednoczonych powiedziałem on, cytuję: "Przechodzimy kryzys współczucia. Zawsze leczyłem wszystkich moich pacjentów wysokiego ryzyka. Starałem się odpowiadać na każde wezwanie, zapewniając pacjentom leki, których potrzebują, aby zapobiec hospitalizacji i śmierci. Ale nie wszyscy lekarze postępowali tak uczciwie. Więc naprawdę mamy kryzys współczucia. Wielu lekarzy mówiło pacjentom, że nie ma leczenia na Covid-19. I wielu lekarzy rzeczywiście odmawiało leczenia Covid-19. W rzeczywistości istnieją rady farmaceutyczne i stowarzyszenia medyczne, takie jak American Medical Association, które w sposób szczególny wyraziły pogląd, że należy odmówić pacjentom wczesnego leczenia. To się nazywa nihilizm terapeutyczny. To jest z natury złe. To szkodzi zdrowiu. Wywołuje strach, jest źródłem cierpienia. Prowadzi do hospitalizacji i śmierci. I w efekcie – do kryzysu współczucia. A pacjenci o tym wiedzą..."

   W poniższym wywiadzie przeczytacie Kochani, jak w prosty i skuteczny sposób można leczyć Covid-19. Na samym końcu znajduje się link do wersji wideo spisanego wywiadu.

 

- Grzegorz:  Po pierwsze, bardzo dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia. Nie jest Pan zwyczajnym lekarzem. Może zamiast mówić ludziom, kim Pan jest, poproszę Pana o przedstawienie się.

 

- Dr P. McCullough: Dziękuję za zaproszenie mnie do programu. Nazywam się dr Peter McCullough. Jestem internistą, kardiologiem i wykwalifikowanym epidemiologiem. Prowadzę akademicką praktykę lekarską w Dallas, w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych i połowę czasu poświęcam na leczenie pacjentów i pracę w szpitalu, a drugą połowę, na zajmowanie się nauką, jako autor, wydawca i badacz. A ostatnio, przez ostatnie dwa lata, komentuję w mediach temat Covid-19, chcę pomóc Stanom Zjednoczonym i krajom na całym świecie aby znaleźć odpowiedź na pandemię.

 

- Grzegorz: Pytam, bo jak Pan wie, system próbuje podważyć Pańską wiarygodność. Sprawdziłem w Google wiele faktów na Pana temat. Znam sprawę. Jestem z Panem. Dlatego tak ważne jest, żeby powiedzieć ludziom, kim Pan jest. I dlatego pytam: Czy mógłby Pan powiedzieć nam trochę więcej o Pańskich publikacjach i ich liczbie?   

 

- Dr P. McCullough: Całą moja kariera koncentrowała się na zależnościach między sercem a nerkami. Prowadziłem duże projekty badawcze finansowane z grantów naukowych. Uczestniczyłem w wielu badaniach naukowych jako główny prowadzący, pracowałem w komisjach nadzorujących, oceniających oraz monitorujących bezpieczeństwo badań. Zajmowałem się również analizami epidemiologicznymi. Mam ponad 650 publikacji w literaturze recenzowanej, w National Library of Madicine i PubMed. Moja pozycja pod względem h-indeksu jest wysoka, a publikowałem w najlepszych czasopismach zajmujących się medycyną, w tym Lancet i JAMA. Mam ponad 50 recenzowanych publikacji na temat Covid-19, włączając w to publikacje o charakterze przełomowym, opisujące jak Covid-19 może być leczony u pacjentów ambulatoryjnych, aby zapobiec hospitacji i śmierci. Mam duże doświadczenie jako wykładowca i pracownik naukowy, zapoznawałem się z wieloma danymi. I nie sądzę, by fact-chackerzy mieli co sprawdzać, ponieważ byłem bardzo uważny i cytowałem dane tak, jak to zawsze robię w mojej praktyce klinicznej, w mojej pracy naukowej.

 

- Grzegorz: Ok, to jest tak ważne, ponieważ, z tego co wiem, Pan oraz dr Malone, staliście się teraz wrogami publicznymi. Jak Pan myśli, dlaczego?

 

- Dr P. McCullough: Nikt nigdy nie skonfrontował się ze mną w jakiejkolwiek sprawie. Nikt tak naprawdę nie odważył się na rozmowę. Myślę, że oni wiedzą, że zarówno ja, jak i dr Malone znamy prawdę, że jej szukamy, a poglądy, które reprezentujemy są najbliższe prawdy. Ci, którzy są daleko od prawdy, oni naprawdę nie mają żadnego rodzaju stanowiska. Nigdy nie byłem w sytuacji, w której ktoś by powiedział, że chcą poprzeć stanowisko nihilizmu terapeutycznego, albo chcą poprzeć stanowisko masowych szczepień. To się po prostu nigdy nie wydarzyło.

 

- Grzegorz: System próbuje Pana zniszczyć, bo mówi Pan, żeby leczyć a nie czekać dwa tygodnie, aż ktoś jest tak chory, że trzeba go leczyć w szpitalu. Twierdzi Pan, że lekarze powinni leczyć pacjentów, więc nie ma potrzeby czekać dwóch tygodni, aby rozpocząć leczenie, prawda? Czy dobrze rozumiem?

 

- Dr P. McCullough: Tak, to prawda i pacjenci zdecydowanie popierają moje stanowisko. O tym świadczą także opublikowane badania. Działamy zgodnie z zasadą ostrożności, ofiar jest wiele, ale nie możemy czekać, aż okaże się czyje życie jest zagrożone lub na odpowiednie wytyczne, które zależą od dużych randomizowanych badań klinicznych, ponieważ zwykle trwają one wiele lat. Musimy podjąć działania już teraz, stosować leki, które sygnalizują nam jakieś korzyści i zapewniają akceptowalne bezpieczeństwo. I to właśnie robimy. Kiedy mamy badania randomizowane, to wspaniale, ale kiedy ich nie mamy, korzystamy z innych źródeł informacji, aby wypracować nasze protokoły. Stosujemy nasze protokoły od 2 lat. Pacjenci chcą wczesnego leczenia w domu a ci, którzy próbują zablokować wczesne leczenie i występują przeciwko niemu, nie mają racji.

 

- Grzegorz: Widziałem Pańskie zeznania, które złożył Pan w Senacie Stanów Zjednoczonych, w zeszłym roku lub dwa lata temu…

 

- Dr P. McCullough: W listopadzie 2020 r.

 

- Grzegorz: 2020… więc było to półtora roku temu. Powiedział Pan coś takiego: Brakuje współczucia w leczeniu Covid-19. Czy może Pan powiedzieć nam więcej na ten temat?

 

- Dr P. McCullough: Powiedziałem, że przechodzimy kryzys współczucia. Zawsze leczyłem wszystkich moich pacjentów wysokiego ryzyka. Starałem się odpowiadać na każde wezwanie, zapewniając pacjentom leki, których potrzebują, aby zapobiec hospitalizacji i śmierci. Ale nie wszyscy lekarze postępowali tak uczciwie. Więc naprawdę mamy kryzys współczucia. Wielu lekarzy mówiło pacjentom, że nie ma leczenia na Covid-19. I wielu lekarzy rzeczywiście odmawiało leczenia Covid-19. W rzeczywistości istnieją rady farmaceutyczne i stowarzyszenia medyczne, takie jak American Medical Association, które w sposób szczególny wyraziły pogląd, że należy odmówić pacjentom wczesnego leczenia. To się nazywa nihilizm terapeutyczny. To jest z natury złe. To szkodzi zdrowiu. Wywołuje strach, jest źródłem cierpienia. Prowadzi do hospitalizacji i śmierci. I w efekcie – do kryzysu współczucia. A pacjenci o tym wiedzą.

 

- Grzegorz: Jest Pan bardzo doświadczonym lekarzem, ale jest wielu młodych lekarzy, którzy być może nie zgadzają się z systemem, lecz jednocześnie są jego częścią. Jakie jest przesłanie dla nich od lekarza z tak dużym doświadczeniem? Jeśli boją się leczyć… wie Pan, jak działa system… Jeśli leczą ludzi i nastąpi zgon, to ludzie mogą ich pozwać… więc może się boją? Łatwiej im podporządkować się systemowi. Zatem jakie jest przesłanie od lekarza takiego jak Pan do młodych lekarzy, jeśli uważa Pan, że możemy leczyć lub wiemy, jak leczyć ludzi z Covid-19?

 

- Dr P. McCullough: Jest różnica między byciem bardzo inteligentnym młodym lekarzem, a byciem lekarzem, który ma silny umysł. Myślę, że ci lekarze, którzy mają zdrowe umysły rozumieją, że wczesne leczenie jest podstawą w leczeniu każdej śmiertelnej infekcji. Dlatego zachęcam tych młodych, inteligentnych lekarzy, aby rozwijali swoje umysły. Muszą mieć znacznie silniejsze przekonanie w niezwykle ważnej sprawie, którą jest Przysięga Hipokratesa i fundamentalne zaangażowanie w pomoc pacjentom. I to powinno dominować, powinno dominować nad strachem, nad groźbą jakiejkolwiek kary. Powinni być mistrzami dla swoich pacjentów, a kiedy tego nie czynią, zawodzą swoich pacjentów.

 

- Grzegorz: Ok, tak dla wyjaśnienia. W Polsce mamy małe stowarzyszenia lekarzy, prawników, żołnierzy, którzy próbują walczyć z systemem, ale jest to naprawdę trudne, ponieważ za każdym razem nawet, gdy w Polsce jest lekarz, który próbuje walczyć z systemem, to duże stowarzyszenie próbuje zwalczyć takich lekarzy. Przedstawić jako „fałszywych”. Cokolwiek. Próbują podważyć ich wiarygodność. Czy może nam Pan powiedzieć trochę więcej o swoim doświadczeniu w leczeniu ludzi, od momentu kiedy zdają sobie sprawę, że coś jest nie tak, że kaszlą lub mają wysoką gorączkę?

 

- Dr P. McCullough: W najnowszej pracy, której pierwszym autorem jest Fazio i jego współpracownicy, zbadaliśmy kwestię tego, czym jest leczenie we wczesnej fazie (opublikowaną w Medical Monitor). I ustaliliśmy, że najważniejszym okresem były pierwsze 3 dni. Jeśli uda nam się rozpocząć leczenie w ciągu pierwszych 3 dni, wystarczą proste rzeczy: leki zmniejszające replikację wirusa, następnie leki przeciwzapalne, a także leki przeciwpłytkowe i przeciwzakrzepowe stosowane w sposób sekwencyjny. Jeśli uda nam się to zrobić w pierwszym tygodniu, różnica w ryzyku hospitalizacji i zgonu jest ogromna. To nie dotyczy tylko seniorów z grupy wysokiego ryzyka, więc żaden lekarz nie powinien czuć się przytłoczony tą prostą metodą. Tak samo postępowaliby w przypadku pneumokokowego zapalenia płuc czy jakiejkolwiek innej formy zapalenia płuc. Bez różnicy.

 

- Grzegorz: Panie Profesorze, proszę przyjąć ciepłe słowa z Polski. Naprawdę dziękujemy Bogu, że istnieją tacy profesorowie jak Pan i dziękujemy za wszystko, co Pan robi. Wiem jakie to trudne, więc mam pytanie niemedyczne, chodzi o sprawy ludzkie. Jak sobie Pan radzi z nienawiścią, która zapewne uderza w Pana również ze strony systemu?

 

- Dr P. McCullough: Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ktoś bezpośrednio próbował przekazać mi nienawistną wiadomość lub nawet zaangażował się w rozmowę. Jestem gotów do uczciwej dyskusji na temat tych informacji z każdą osobą. Chętnie omówię badania kliniczne. Z przyjemnością pomogę innym lekarzom doskonalić się i utrwalać mocne przekonanie o konieczności leczenia pacjentów. I z radością powitam ich w moim środowisku.

 

- Grzegorz: Czy czuje Pan wsparcie społeczeństwa, wsparcie wolnych ludzi?

 

- Dr P. McCullough: Tak, poparcie społeczeństwa jest ogromne i nie ma co do tego wątpliwości. Opinia publiczna nie jest zadowolona z tego, że lekarze i szpitale odmawiają leczenia i nie są zadowoleni z tego, że są zbyt późno hospitalizowani w trakcie leczenia. Jest więc jasne, że społeczeństwo chce leczenia we wczesnej fazie.

 

- Grzegorz: Czy w ostatnim roku stracił Pan więcej przyjaciół czy zyskał Pan więcej przyjaciół?

 

- Dr P. McCullough: Zyskałem wielu więcej.

 

- Grzegorz: Ok, więc ma Pan wrażenie, że postępuje Pan bardzo dobrze. Czuję i myślę dokładnie tak samo. Wrócę do momentu, kiedy zeznawał Pan przed komisją Senatu Teksasu. To było chyba około rok temu. Czy może nam Pan powiedzieć o tym nieco więcej? To zbuduje wiarygodność i pokaże, że jest Pan naprawdę ważny w Stanach Zjednoczonych.

 

- Dr P. McCullough: Zeznawałem w Senacie Teksasu 10 marca 2021 roku przed Wydziałem Zdrowia i Opieki Społecznej. I powiedziałem im, że wczesne leczenie jest związane z 85% redukcją hospitalizacji i zgonów. I oszacowałem, że 85% zgonów można było zapobiec. Zobowiązałem ich do uzyskania informacji na temat dostępności przeciwciał monoklonalnych i innych leków, które mogłyby być użyte w odpowiedniej kolejności w leczeniu Covid-19. Naprawdę oskarżyłem ich o brak odpowiedzialności o to, że nie wypełnili swojego obowiązku jako Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej. Skupiali się na maseczkach i środkach odkażających do rąk lub szczepionkach, a przecież żadna z tych rzeczy nie leczy chorych pacjentów. Chorzy pacjenci chcą leczenia, nie chcą słuchać o szczepionkach, maskach i innych nieskutecznych strategiach.

 

- Grzegorz: Jest Pan profesorem i lekarzem z dużym doświadczeniem. Co w Pana opinii jest ważniejsze: być zaszczepionym czy być właściwie leczonym od pierwszych dni choroby?

 

- Dr P. McCullough: O wiele ważniejsze jest właściwe leczenie od pierwszego dnia, ponieważ zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni nadal mogą zachorować na Covid-19. Podczas epidemii Delta mieliśmy artykuły… jeden ze Stanów Zjednoczonych, autorstwa Young-Xu, opublikowany w JAMA, pokazujący, że w przypadku wariantu Delta, skuteczność wynosiła tylko około 20%. Jest to więc bardzo minimalny wpływ na Deltę. Teraz, z Omikronem, mamy dwie prace sugerujące zerowy wpływ na Omikron. Tak więc, szczepionki nie są wystarczająco skuteczne, aby promować je jako rozwiązanie na tym etapie. Wirus zmutował wystarczająco, a szczepionki są nieaktualne. Dlatego o wiele ważniejsze jest wczesne leczenie.

 

- Grzegorz: Czy możesz nam powiedzieć trochę więcej o tym wczesnym leczeniu? Ponieważ w Polsce, jeśli jesteś chory, trzymają cię w domu, w zamknięciu, dosłownie. Nie zabierają cię do szpitala. Dopóki czujesz się dobrze, możesz zostać w domu, ale jeśli coś złego dzieje się z twoim zdrowiem, wtedy musisz iść do szpitala, kiedy zwykle jest już za późno. Dlatego może nam Pan powiedzieć trochę więcej o tym wczesnym leczeniu? Bo to nie jest popularne, to nie jest popularny temat w Polsce. W moim kraju: jeśli jesteś chory, zostań w domu. Jeśli jesteś ciężko chory, zapraszamy do szpitala. Czy możesz nam powiedzieć coś więcej o tym wczesnym leczeniu?

 

- Dr P. McCullough: Najważniejszym wczesnym leczeniem jest płukanie jamy ustnej i nosa jodyną powidonową. Jodyna powidonowa lub woda utleniona. Jodyna powidonowa zmieszana w roztworze 10:1 lub mniej niż 1%. A następnie nadtlenkiem wodoru w roztworze 1:3. I albo użyj sprayu do nosa, albo nebulizatora, aby rzeczywiście wdychać go do nosa, a potem trzeba wypluć, przepłukać gardło. Należy to robić do 4 razy dziennie w ostrym okresie choroby. To znacząco zmniejsza ładunek wirusowy. A randomizowane badanie przeprowadzone przez Choudhury’ego wykazało, że miało to duży wpływ na zmniejszenie liczby hospitalizacji i zgonów. W każdym gospodarstwie domowym w Polsce powinna być jodyna powidonowa lub roztwór betadyny przygotowany do stosowania jako płyn do płukania nosa i jamy ustnej. Może być stosowany profilaktycznie codziennie w celu zapobiegania zakażeniu wirusem Covid-19. W 12 randomizowanych badaniach wykazano silny efekt, ponad 70-procentową poprawę gdy to się robi. Jest to więc prosty środek. Poza tym każdy powinien mieć w domu nutraceutyki lub suplementy. Cynk: 50 mg dziennie. Witamina D: 3.000-5.000 IU dziennie w ramach profilaktyki, 20.000 dziennie do aktywnego leczenia. Witamina C: tylko aktywne leczenie, 3000 mg dziennie. Kwercetyna: 500 mg dziennie wyjściowo, a następnie 500 mg dwa razy dziennie podczas leczenia. I jeszcze famotydyna. Famotydyna to lek o działaniu zobojętniającym kwasy i przeciwhistaminowym, dostępny bez recepty: 80 mg na dobę. Każdy w Polsce powinien mieć w apteczce: 1. Wirusobójczy roztwór do płukania jamy ustnej i nosa, bardzo prosty i niedrogi to jodyna powidonowa. 2. Cynk. 3. Witaminę D. 4. Witaminę C. 5. Kwercetynę. i 6. Famotydynę. Te 6 elementów może pomóc. Wielu ludzi przeszło Covid-19, szczególnie wariant Omikrona. Zazwyczaj nie potrzebujemy więcej leczenia niż to. A u seniorów z grupy wysokiego ryzyka, z chorobami serca i płuc, stosujemy doustne leki przeciwwirusowe. Mamy hydroxychlorochinę, popartą ponad 300 badaniami. Iwermektyna, poparta ponad 60 badaniami. Favipiravir stosowany w innych krajach, poparty kilkoma badaniami. Teraz mamy nowy lek firmy Pfizer, który jest kombinacją inhibitora proteazy 3C-like i rytonaviru lub nowy lek firmy Merck czyli Molnupiravir. Mamy więc doustne leki przeciwwirusowe. Zastosowaliśmy doksycyklinę lub azytromycynę, aby kontrolować i chronić nietypowe organizmy. A potem używamy wziewnego budezonidu. Budezonid jest związany z ponad 80% redukcją liczby hospitalizacji w badaniu STOIC (The Lancet). Stosujemy doustne kortykosteroidy, takie jak prednizolon, w piątym dniu od wystąpienia objawów pulmonologicznych. A potem przez cały czas stosujemy kolchicynę, na podstawie badania COLCORONA, która jest lekiem przeciwzapalnym. A potem już tylko antykoagulanty i aspiryna, 350 mg dziennie. Niektóre kraje, jak Włochy, stosują 700 mg dziennie. A potem, u pacjentów bardzo wysokiego ryzyka, nieporuszających się, stosujemy antykoagulanty etylowe w pełnej dawce. To, co opisałem, nazywam sekwencyjną terapią wielolekową na Covid-19. Potrzeba od 4 do 6 leków i lekarz może je wcześniej zorganizować i pomóc pacjentom przejść przez kryzys. U seniorów z grupy wysokiego ryzyka obserwuje się około 85% redukcję liczby hospitalizacji i zgonów. Jak wykazano w pracach z właściwymi grupami porównawczymi, prowadzonych przez Proctera, Zelenka i Raoult we Francji.

 

- Grzegorz: Jestem zaszokowany, ponieważ w moim kraju wielu lekarzy twierdzi, że leczenie Covida nie jest możliwe. Czy czuje się Pan osamotniony w Stanach Zjednoczonych, czy istnieje jakieś stowarzyszenie, grupa lub fundacja…? Czy jest Pan sam, czy jest więcej takich odważnych lekarzy, profesorów jak Pan?

 

- Dr P. McCullough: Zdecydowanie nie jestem sam. Stowarzyszenie Amerykańskich Lekarzy i Chirurgów od 18 miesięcy ma cały przewodnik leczenia oparty na opisanych zasadach i stanowczo popiera wczesne leczenie. Posiadają też listę lekarzy w Stanach Zjednoczonych, którzy stosują wczesne leczenie. Fundacja Truth for Health, American Frontline Doctors również popierają te zasady. I jeszcze Front Line Critical Care Alliance oni również popierają wczesne leczenie. Mamy 4 krajowe usługi telemedyczne, mamy 15 regionalnych usług medycznych. W Stanach Zjednoczonych jesteśmy zaangażowani we wczesne leczenie.

 

- Grzegorz: Porozmawiajmy o liczbach. Ilu pacjentów chorych na Covid-19 leczył Pan lub ilu osobom pomógł Pan w ciągu ostatniego roku, jeśli chodzi o Covid-19?

 

- Dr P. McCullough: Osobiście leczyłem ponad 200 pacjentów i doradzałem ponad tysiącu. Trudno jest się w tym połapać. W ostatniej epidemii Omicronu miałem dosłownie dziesiątki, dziesiątki pacjentów: dzwoniących lub przychodzących do mnie. Omikron jest jak zwykłe przeziębienie, potrzebuje całkiem prostego leczenia. A dla większości osób jest on tak łagodny, że istnieje znikome ryzyko hospitalizacji i śmierci.

 

- Grzegorz: Profesorze, czy jest Pan gotowy na trudne pytanie?

 

- Dr P. McCullough: Jestem.

 

- Grzegorz: Ok, kto za tym stoi?

 

- Dr P. McCullough: Nie mogę odpowiedzieć. Ludzie pytają mnie o to cały czas. Nie mam żadnej wiedzy na ten temat, ale najwyraźniej istnieją siły, które próbują uniemożliwić ludziom wczesne leczenie, próbują wywołać jak najwięcej cierpienia, hospitalizacji i śmierci, by promować szczepionkę i dalsze jej podawanie. Żadna ze szczepionek nie jest wystarczająco bezpieczna i skuteczna, aby ją promować w tym momencie. To są zdecydowanie działające siły i wydaje się, że w tym momencie nie ma żadnych oznak ich zatrzymania. I będą po prostu próbować robić wszystko, co możliwe, aby wymusić szczepienia na społeczeństwie, które ich nie chce.

 

- Grzegorz: Ogólnie rzecz biorąc, jako profesor, jako lekarz… to będzie szczere pytanie. Czy Pan utrzymuje, że szczepienie nie jest konieczne, czy popiera Pan, czy odrzuca szczepienie przeciwko Covid-19? Wszyscy powinni być szczepieni czy nikt nie powinien być szczepiony? Jakie jest Pana stanowisko i jaki jest Pana komentarz jako lekarza?

 

- Dr P. McCullough: Szczepionki wyraźnie pogorszyły pandemię. A praca Subramanian i współautorów wyraźnie pokazała, że masowe szczepienia przedłużają pandemię i prowadzą do pojawienia się zmutowanych odmian i wielkich ognisk epidemiologicznych. Mamy teraz więcej przypadków Covid-19, niż mieliśmy kiedykolwiek przed programem masowych szczepień. Zatem, jeśli chodzi o populację, program masowych szczepień nie powiódł się. Dyrektor CDC przyszła do nas zeszłego lata i powiedziała Amerykanom, ze szczepienie nie powstrzymuje transmisji. I jest wiele badań (Farinholt, Chao), wiele z nich pokazuje, że nie ma różnicy, nie ma pozytywnych skutków w hamowaniu transmisji. Badanie Singanayagam w The Lancet wykazało, że 39% wszystkich transmisji pochodzi od w pełni zaszczepionego. A teraz mamy dane, które pochodzą z różnych źródeł. Jedna z nich, autorstwa Jang & Yoo, opublikowana w JAMA, wykazała, że w przypadku wariantu Delta, skuteczność szczepionki wynosiła jedynie około 20%. I to przy bardzo tendencyjnych danych na korzyść szczepionki. Z Omikronem teraz mamy dwa niesamowite badania pokazujące praktycznie brak jakiegokolwiek działania. Zatem, w tym momencie nie ma żadnych danych sugerujących, że szczepionki przynoszą jakiekolwiek korzyści w obecnej fazie pandemii.

 

- Grzegorz: Są lekarze i ludzie, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej i skorzystać z Pańskiej wiedzy. Czy jest jakaś strona lub miejsce w Internecie, które ludzie mogą odwiedzić i przeczytać coś albo obejrzeć nagrania wideo? Czy jest takie miejsce?

 

- Dr P. McCullough: Lekarzom polecam Stowarzyszenie Amerykańskich Lekarzy i Chirurgów. Posiadają bibliotekę wszystkich swoich filmów instruktażowych i certyfikują szkolenia medyczne, prezentacje na temat wczesnego leczenia. A oglądającym polecam America Out Loud Talk Radio, The McCullough Report. Przygotowuję cotygodniowy raport dla kraju na temat pandemii Covid-19 i mam fajne, zabawne sekcje w programie, w tym muzykę i doświadczenia z życia lekarzy, pielęgniarek i innych osób związanych z medycyną. A jeśli chodzi o zdrowie publiczne, proponuję fundację Truth for Health Foundation (truthforhealth.org). Lekarze ochotnicy udzielają tanich porad medycznych w imieniu tej organizacji.  Jest więc wielu zwolenników wczesnego leczenia i informacji o skuteczności, bezpieczeństwie szczepionek. Uważamy, że w tym momencie należy zrezygnować z obowiązku szczepień. Program szczepień powinien być wstrzymany do czasu, gdy będziemy mogli uzyskać bezpieczniejsze szczepionki i powinniśmy leczyć pacjentów, jeśli zachorują. To jest sposób na wyjście z pandemii.

 

- Grzegorz: Więc nadal Pan walczy?

 

- Dr P. McCullough: Tak. Po prostu, wiesz, mogę tylko udzielać rad i… ale to jest przyjmowane na bardzo wysokim poziomie w Stanach Zjednoczonych. Byłem wczoraj w krajowej telewizji. Często jestem w ogólnokrajowej telewizji, doradzam Amerykanom, prawie co tydzień.

 

- Grzegorz: Profesorze Peterze McCullough, to była prawdziwa przyjemność gościć Pana na moim kanale, prawdziwy zaszczyt. Życzę Panu wszystkiego najlepszego. Dziękuję, że przyjął Pan moje zaproszenie. Z ludźmi takimi jak Pan, świat stanie się o wiele lepszy. Dziękuje bardzo Profesorze i życzę miłego dnia! Do widzenia.

 

- Dr P. McCullough: Dziękuję. Do widzenia.

 

Wersja wideo wywiadu: LINK

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Strony WWW - doneta.pl